Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için TeşekkürlerProf. Dr. Orhan TARÇIN Gastroenteroloji Uzmanı

İleri Düzey Endoskopi sitemizin amacı; 'tanısal ileri düzey endoskopi' veya 'detaylı endoskopi' dediğimiz endoskopi yöntemini tanıtmaktır. Bu endoskoplar 200 kat optik zoom yapabilmelerinin yanısıra , laser veya benzeri ışıklandırma (kromoendoskopi) yöntemleri ile mikromimarı ve mikro-damarsal yapıları ayrıntılı olarak mikroskopik düzeyde gösterebilmektedir.

Merkezimizde Birincisi tanısal olan yöntem ancak ileri düzey cihazlarla yapılabilir. Bir de teröpatik yani tedavi edici olan girişimşel ileri düzey endoskopik yöntem vardır fakat bu ikinci grup endoskopik yöntemde normal endoskoplar kullanılır; normal endoskopların çalışma kanalından mikro cerrahi işlemleri yapılır. Bu her iki yöntem başarı ile uygulanmaktadır. Tanısal ileri düzey endoskopi sistemleri ülkemizde sadece bir kaç adet bulunmaktadır. Biz kendi merkezimizde 4 yıldan beri sadece 'ileri düzey tanısal (detaylı ) endoskopik sistemleri kullanmaktayız ve standart endoskoplar yerine bu yeni modern endoskopların kullanılmasını önermekteyiz.

UZMANLIK | 1983-1996

Üniversite sınavında GATA Tıp Fakültesini kazanarak 1983 yılında tıp eğitimime başladım. Stajer tabiplik eğitimini tamamlamak için 1989 yılında 1 yıl GATA/İstanbul Eğitim Hastanesinde görev yaptım. İhtisas sınavında İç Hastalıkları bölümünü kazandım. İç hastalıkları ihtisasına GATA/Ankara’da başladım.

GASTROENTEROLOJİ | 1996-1999

Gastroenteroloji yan dal uzmanlık eğitimini Aralık 1999’da bitirerek 600 Yataklı Gümüşsuyu Asker Hastanesine tayin edildim. Gümüşsuyu’nda çalışmaya başladıktan 6 ay sonra GATA/Ankara Gastroenteroloji B.D.’da 1,5 ay boyunca ERCP eğitimi aldım.

EKİBİMİZ

Endoskopi - Akasya Gastroenteroloji Merkezi çalışma ekip kadromuz.

Prof.Dr. Orhan Tarçın

Prof. Dr. Orhan TARÇIN Gastroenteroloji Uzmanı

Endoskopi/Akasya Sindirim Sistemi Hastalıkları Merkezi Kurucusu ve Gastroenteroloji Uzmanı

Bahar Duygu ÖZER Bilgisayar Mühendisi

Endoskopi/Akasya Sindirim Sistemi Hastalıkları Merkezi Bilgi İşlem Müdürü

Hakan OZGAN Dijital ve Sosyal Medya Uzmani

Endoskopi/Akasya Sindirim Sistemi Hastalıkları Merkezi Dijital ve Sosyal Medya Uzmani

Tarık GÜRBÜZ Endoskopi Teknisyeni

Endoskopi/Akasya Sindirim Sistemi Hastalıkları Merkezi Endoskopi Teknisyeni

Özge DİYARBAKIRLI Yönetici Asistanı

Endoskopi/Akasya Sindirim Sistemi Hastalıkları Merkezi Yönetici Asistani